TAYYİP'İN PİSLİK ILGAZ MAFYASI

21 Ocak 2015 Çarşamba

RÜŞVETÇİ BÜYÜKERŞEN'E CEZAEVİ YOLU GÖRÜNDÜBELGELİ RÜŞVETÇİYE CEZAEVİ YOLU GÖRÜNDÜ

Büyükşehir Belediyesi’nde bazı ihalelere fesat karıştırıldığı ve kamu zararına neden olduğu iddiası ile açılan davada mütalaa veren savcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hakkında 8 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. 

Kenan Akkuş'un Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği ihbar üzerine 28 Ocak 2013 tarihi
nde düzenlenen operasyon sonrasında, haklarında ’İhaleye fesat karıştırma ve zimmet’ suçlarından dava açılan 23 kişinin yargılanmasına, 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. 

Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti duruşmada hazine avukatının katılma talebini de kabul etti.

Mahkemede savcı, Sayıştay’dan 3 bilirkişi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ), Elektrik ve İnşaat Bölümlerinde görev yapan öğretim üyeleri tarafından oluşturulacak 5 kişilik bilirkişi tarafından yeniden dosyanın incelenerek bir rapor hazırlanmasını talep etti.

Ancak mahkeme heyeti savcının bu talebini reddetti.

Duruşmaya katılan AKP Eskişehir Milletvekili Salih Koca, söz talebinde bulundu. Heyet, bu talebin de reddine karar verdi.

SAVCI 27 SAYFALIK MÜTALAA VERDİ

Duruşmada 27 sayfalık mütalaa veren savcı, ‘Edimin İfasına Fesat Karıştırma’ suçundan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve yargılanan diğer 22 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmalarını istedi.

Öte yandan savcı, Yılmaz Büyükerşen ve 22 kişi hakkında ‘İhalaye Fesat Karıştırma’ suçundan ise 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası talebinde bulundu. 

Buna göre, savcı toplamda sanıkların 8 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları yönünde mütalaasını verdi.

Mahkeme heyeti ise, avukatların mütalaaya karşı savunma yapabilmeleri için duruşmayı 11 Şubat 2015 tarihine erteledi.

Rüşvet almak ve vermekle ünlü Büyükerşen, yakında kesenin ağzını açacak ve Eskişehir Savcılarına, Eskişehir hakimlerine rüşvetler yağdırarak bu kirli işinden de kurtulmayı becerecektir.

Geçmişte onlarca kere olduğu gibi...

http://esweb.de.ki/


SÜREKLİ RÜŞVET YİYEN FACEBOOK YÖNETİMİNİN HESAPLARIMIZI KAPATMASI NEDENİYLE BUNDAN SONRA FACEBOOK'TA PAYLAŞIM YAPMAYACAĞIZ...

BUNDAN SONRA TEK HESABIMIZ BUDUR:

Hiç yorum yok: